Üretim ve Paketleme

Üretim ve paketleme süreçlerimiz eğitimli profesyoneller tarafından kullanılan ileri teknoloji ile donatılmış tesisimizde titizlikle yapılır.
Effeffe İtalya ve Anadolu Pet firmalarının üretim, kalite ve Ar-Ge tecrübelerine dayanarak, Avrupa standartlarındaki üretim kalitesini kısa sürede yakalayıp sektörde öncü üreticilerden olmuştur.

1. Üretim

Hammadde alımı; özenle seçilen, en üst kalitede üretim yapan yurtiçi ve yurtdışı tedarikçilerden yapılmaktadır. Analiz değerlerinin istenilen kriterlere uygunluğu onaylandıktan sonra HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) sistemine tam uyumlu kontrolleri yapılır.
Hammaddeler, uygunluğu tespit edildikten sonra işletme silolarına alınır. Rasyon, bilgisayar kontrol (otomasyon) sisteminde yüklenmiş olan yüzdelik karışım miktarlarına göre bir tonluk partiler halinde silolardan alınarak dik mikserlere çekilir.
Dik mikserler içinde karışım haline gelen bir tonluk parti yatay miksere gönderilir. Yatay mikserde; otomatik olarak mikro dozaj ünitesinde hazırlanan vitamin, mineral ve gerekli olan taurin, glukosamin gibi besin değerlerini yükselten maddeler ilave edilerek homojen karışım için belirlenmiş sürelerde karıştırılır.
Hazırlanan un halindeki karışım; mamül silolarından alınarak buhar ve su ile ön şartlandırıcıda hamur haline geldiğinde pişirme ünitesine geçirilir. Ön pişirmeden geçen sıcak hamur, su ve buhar ilavesi ile pişirilmeye devam edilir.

Mekanik enerji ile de pişirme yapıldıktan sonra şeklini aldığı extruder makinesine geçer. Pişirilmiş ve şeklini almış olan ürün, kurutucudan geçerken nem oranı düşürülür ve sonrasında yağlama ünitesinden geçerek yüzey yağlamaya tabi tutulur.
Son halini almış olan ürünlerimiz, soğutucudan geçirilerek ortam sıcaklığına dönüştürüldükten sonra bir kez daha elekten geçirilerek mıknatıs ve temizleme ünitelerine sahip kapalı sistem elevatörler ile paketlenmek üzere ürün silolarına alınır.

2. Paketleme

Paketleme makinelerimizde ürünler, otomatik olarak önce pakete doldurulur ve daha sonra paket ısıl yapıştırma tekniği ile kapatılır ve parti numarası ile kodlanır.
Otomatik paletleme ünitesine gelen paketler paletlenir ve zarar görmeden palet üzerine istiflenerek, streçleme ünitesinden geçtikten sonra ürün depolarındaki raflarda yerlerini alırlar.