Kalite Kontrol & AR-GE

Her gün, Laboratuvarımızda ham maddeden son ürüne kadar her aşamadaki kontroller detaylı analizlerle yapılmaktadır; Fiziksel: günlük 930 adet, Kimyasal: günlük 240 Adet, Mikrobiyolojik: günlük 20 Adet.

Hayvana, çevreye ve doğaya saygılı üretim anlayışıyla hareket eden bir şirket olan Effeffe Türkiye, yeni üretim teknolojilerinin kullanımına büyük önem göstermektedir. Bu anlamda, mevcut üretimler FEDIAF yönergelerine bağlı kalarak yapılmaktadır.

Effeffe Türkiye; hammaddeleri, ortak fikir ve değerler paylaştığı, kalite anlamında tutarlılığı sağlamak için katı protokollere bağlı kalmayı taahhüt eden tedarikçilerden satın alır. Ürünlerimiz içindeki bileşenleri, yüksek besin değerleri ve evcil hayvanlara sağlık açısından sağladıkları faydaları esas alarak seçeriz.

Uluslararası kabul görmüş standartlara göre gıda güvenliği yönetim sisteminin uygulanması, kritik noktalarının izlenmesi, süreçlerin kontrolü ve son ürünlerin piyasaya sürülmeden önce analizleri yapılmaktadır. Günlük 1000’i aşkın fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontroller ile gıda güvenliği sağlamaktadır.

Effeffe İtalya ve Anadolu Pet firmalarının 30 yılın üzerinde deneyimi ile hayvanların beslenme ihtiyaçları hakkında formüllerin incelenmesini en doğru şekilde yapmak için derin bir bilgi birikimine sahiptir. Bu birikimler, üniversitelerle yürütülen ortak projelerle beraber hayvan sağlına uygun en lezzetli ve en kaliteli mama üretimine dönüşmektedir.

Effeffe Türkiye, ISO 9001, ISO 22000 ve GMP sertifikaları ile üretim süreçlerinin, ürünlerin kalitesini ve kalitenin sürdürülebilirliğini garanti etmektedir.
Araştırma ve Geliştirme
  • 100’ü aşkın formül ve ürün yeniliği,
  • Nitelikli tedarikçilerle yakın iş birliği içinde yeni içerikler üzerine araştırma,
  • Üniversiteler ile iş birliği yoluyla ürün doğrulama,
  • Mevcut ürün yelpazesinin sürekli iyileştirilmesi,
  • Formüllerin beslenme uyumluluğunun izlenmesi ve sürekli doğrulanması,
  • Üretim teknolojilerinin modernizasyonu,