Hakkımızda

Effeffe Pet Ürünleri ve Evcil Hayvan Yem San. Tic. A.Ş., merkezi İtalya’da bulunan Avrupa’nın en büyük evcil hayvan mama üreticisi Effeffe Pet Food ve 30 yıldır Türkiye’de evcil hayvan sektörüne yön veren ve dünyaca ünlü birçok markanın distribütörlüğünü üstlenen Anadolu Akvaryum ve Pet Ürünleri San. ve Tic. A.Ş’nin ortak yatırımı olarak 2016 yılında İzmir’e 110 km’lik mesafede yer alan Manisa, Salihli’de kuruldu.

30 yıllık üretim, kalite ve Ar-Ge tecrübesiyle Effeffe İtalya ve deneyimli bir satış firması olan Anadolu Pet’in ortak yatırımı ile kurulan Effeffe Pet 8.000 m2lik üretim ve depolama alanıyla 4 ton/saat üretim kapasitesine sahiptir. Tesiste üretilen ürünlerin çevre şartlarından korunaklı bir biçimde üretimden son tüketiciye sorunsuz bir şekilde ulaştırılabilir olmasını sağlamak için tüm gerekli kalite sertifikalarına sahip olan Effeffe Pet, çok yönlü deneyimi sayesinde sürekli güncel kalarak yeni trendleri ve kritik başarı faktörlerini öngörerek kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin öncü mama üreticilerinin arasında yerini almıştır.

 
 

tab1

Hayvanlara ve Müşterilerimize karşı sahip olduğumuz büyük sorumluluk nedeniyle, yaratılan her çeşit gıdayı tasarlamak, test etmek ve incelemek için her gün bir uzman havuzunun çalıştığı özel ve verimli bir iç Kalite ve Araştırma Departmanımız bulunmaktadır.
Effeffe İtalya’nın 30 yıllık deneyimin sonucu kurulan bu temeller doğrultusunda gıda güvenliği ve kalitesi anlayışımız Salihli’deki üretim tesisimizde aynı şekilde uygulanmaktadır.

o Tesis içerisindeki hammadde girişi ve son ürün kontrollerine ayrılmış özel kalite kontrol laboratuvarında:
Tüm hammaddelerin özenle kalite ve gıda güvenliği kontrolleri ,
Tüm son ürünlerin resmi ve hızlı analizleri yapılmakta
Hızlı analiz için NIR cihazı

o Üretim sürecinde:
Her 15 dk’da bir nem tayini ve yoğunluk kontrolleri
Metal dedektör ile olası metal parçalarının otomatik olarak ayrılması

o İzlenebilirlik prosedürüne uygun dokümantasyon

o ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2015 sertifikaları

tab1

Hammadde alımı, özenle seçilen, sertifikalı tedarikçilerden yapılmakta olup, fabrikamıza gelen tüm hammaddeler, analiz değerlerinin, istenilen kriterlere uygunluğu onaylandıktan sonra, HACCP yönetmeliklerine tam uyumlu kontrol ve yönetimi yapılan hammadde depolarımızdaki yerini alır.
Hammaddeler, uygunluğu tespit edildikten sonra, işletme silolarına alınır.
Rasyon, bilgisayar kontrol(otomasyon) sisteminde yüklenmiş olan yüzdelik karışım miktarlarına göre, 1 tonluk şarjlar halinde silolardan alınarak dik mixerlere çekilir.
Dik mixer içinde karışım haline gelen 1 tonluk şarj, yatay miksere gönderilir.
Yatay mixerde, vitamin, mineral ve gerekli olan taurin, glukosamin, vb. katkı maddeleri ilave edilerek, homojen karışım için belirlenmiş sürelerde karıştırılır.
Hazırlanan un halindeki gıda maddeleri karışımı yarı mamül silolarından alınarak ön şartlandırıcıda; buhar, su ile pişirilerek hamur haline geldiği pişirme ünitesinden geçirilir.
Ön Pişirmeden geçen sıcak hamur, su ve buhar ilavesi ile pişirmenin devam ettiği, fakat ayrıca helezonlardan geçerken sıkıştırılarak mekanik enerji ile de pişirme yapılan ve sonunda kalıplar ve bıçak vasıtasıyla mamanın şeklini aldığı extruder makinesinden geçer.
Pişirilmiş ve şeklini almış olan ürün kurutucudan geçerek nem oranı düşürülür ve sonrasında yağlama ünitesinden geçerken yüzey yağlamaya tabi tutulur.
Son halini almış olan ürünümüz, soğutucudan geçirilerek ortam sıcaklığına düşürüldükten sonra, bir kez daha elekten geçirilerek, mıknatıs ve temizleme ünitelerine sahip kapalı sistem elevatörler ile paketlenmek üzere bigbag’lere alınır.

tab3

Tüm ürünlerini hijyen kurallarından taviz vermeden üretmek,
Gıda güvenliği açısından olabilecek fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikelere karşı tedbir almak.
Sektörümüze yönelik olarak gıda güvenliği ile ilgili tüm yasa, kodeks ve standartlara uygun satın alma ve üretim yapmak.
Planlanan üretimi kısa sürede ve en az hatayla üretmek ve müşteri taleplerini kısa sürede temin etmek.
Müşteri beklentilerini de dikkate alarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve bu memnuniyetin sürekliliğini sağlamak.
Kalitemizi sürekli geliştirmeyi ve iyileştirmeyi ilke edinmek.
Çalışanlarımızın bilgi ve bilinç seviyelerini sürekli yükseltmek, bu doğrultuda eğitimler vermek, moral ve verimliliklerini arttırmak.
Sosyal sorumluluk olgusu içinde çevre kirlenmesini önlemek için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmek.
Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemleri şartlarına uyarak sistem etkinliğini izlemek ve sürekli iyileştirmektir.
Entegre yönetim sisteminin uygulanabilirliğinin ve yasal şartlara uygunluğunun sürekli gözden geçirmektir.

tab4

1986'da kuruldu.
Effeffe 1995 yılında ilk sertifikasını köpekler ve kediler için gıda üretimi ISO 9000 sertifikası aldı.
Effeffe 1995 yılında ilk sertifikasını köpekler ve kediler için gıda üretimi ISO 9000 sertifikası aldı.
Effeffe, 1996-2000 yılları arasında uzmanlaşmış bir Amerikan grubuyla ortak girişimlere atıldı.
Effeffe, 2001-2009 yılları arasında dünyada özel markalı üretim için referans üretici olan konumunu pekiştirerek, giderek önem kazanan firmaların güvenini kazanmaktadır.
Effeffe, 2010 yılı itibari ile sektöründe ki gelişmelere cevap veren lider bir konuma yükselerek büyük gruplardan küçük işletmelere kadar önemli bir müşteri portföyüne sahiptir.

Hizmetlerimiz

Formülasyonun, mama tanesinin, kullanılan malzemelerin, mama dokusunun ve tatlardaki olağanüstü kalitenin ve sürekli yaratıcılığın uzun vadede markaların başarısı ve sürekliliği için gerekli olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden size sunduğumuz tüm hizmet kalemlerimizde bu özellikleri işimizin ayrılmaz bir parçası haline getiriyoruz.

1. EFFEFFE TARİFLERİ

Pazara hızlı bir giriş mi yapmak istiyorsunuz? O zaman sizin için en iyi seçenek test edilmiş ve onaylanmış her türlü ihtiyacınıza karşılık gelen 100+ tarifimizden birini kullanmaya karar vermeniz.

2. ÖZEL ÜRETİM

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hayal edilen eşsiz tariflere can veriyor, pazarın gerektirdiği dinamikler doğrultusunda müşterilerimizi yönlendirerek markalarının sağlam temellere oturtturulmasına yardımcı oluyoruz.

1. AMBALAJ

Mama üretimi için her şey hazır. Peki ya ambalajlar? Bilindiği üzere markayı marka yapan ve en az içerdiği ürün kadar önemi olan unsur, ürün ambalajıdır. Müşterilerimizin markalarını yaratmalarına yardımcı olurken ihtiyaçlarına yönelik ambalaj çözümleri için kendilerine destek olmaya devam ediyoruz.
-Renkli Metalize Ambalaj: Stok döngüsü sürekli olan ambalajlarımıza sadece bir etiket tasarımı yapılması yeterli. Markanız bu doğrultuda hızlı bir şekilde raflarda yerini alabilir.
-Özel Ambalaj: Tasarımı eşsiz olan ambalajlarınızı 100gr’dan 20kg’a kadar 3 farklı paketleme hattımızda son ürün haline getiriyoruz. Ambalaj tasarımı ve üretimi hakkında size destek olması için konusunda uzman arkadaşlarımız her zaman yanınızda.

Markalar

İletişim

Haberler